Genel Haberler

“Kuran Bülbülleri”, sizleri bekliyor!

“Kuran Bülbülleri”, sizleri bekliyor!

1990’lı yıllarda temelleri atılan ve yaklaşık 20 yıldır cami olarak hizmet veren Arnavutköy Taşoluk Yeşil Camii, alt katında bulunan Kuran Kursu’nun da tam kapasite ile hizmet verebilmesi için hayırseverlerin desteklerini bekliyor.

Arnavutköy Taşoluk Yeşil Camii’nin temelleri, Bayrampaşa Yeşil Camii İlme Hizmet Vakfı tarafından yeni “Kuran Bülbülleri”nin yetişmesi için 1990’lı yıllarda atıldı. Arnavutköy Müftülüğü’ne bağlı yapının, 2003 yılında cami bölümü tamamlandı ve halka hizmet vermeye başladı.

2013 yılından bu yana hizmet vermeye başlayan kurs bölümü ise halihazırda 130 öğrenciye ev sahipliği yapıyor. Kursun da tam kapasite ile hafız adaylarına hizmet verebilmesi için caminin kuzey cephesinde bulunan inşaatın bir an evvel tamamlanması gerekiyor. İnşaat tamamlandığında Taşoluk Yeşil Camii Erkek Kuran Kursu, toplamda 300 öğrenciye hizmet verebilecek.

“Vasiyet telakki ediyoruz”

Bayrampaşa Yeşil Camii İlme Hizmet Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi ve aynı zamanda Taşoluk Yeşil Camii Baş İmam Hatibi İsrafil Kiracı, inşaatın temellerinin bundan 7 yıl önce atıldığını ve henüz kaba inşaatın bitirilebildiğini aktardı. İnce işçiliklerin de bir an evvel bitirilmesi gerektiğinin altını çizen İsrafil Kiracı, şöyle konuştu:

“Ek bölümümüzün temelleri, kamuoyumuzun da yakından tanıdığı kurslarımızın banisi Merhum Abdullah Ustaosmanoğlu Hocaefendi’miz tarafından, vefatından kısa bir süre önce atıldı. Bugüne kadar kaba inşaatını ancak bitirebildik. Fakat biz bunu Abdullah Hocamızdan bizlere bir vasiyet olarak telakki ediyoruz. Bir an evvel bu inşaatın tamamlanması ve buraların hafızlarımızın Kuran nidaları ile inlemesi gerekiyor. Hocamızın ruhunun da şad olabilmesi için bu, muhakkak gerekli. Bugüne kadar yanımızda olan tüm hayırseverlerimize ayrı ayrı teşekkür ederiz.”

Destek için

Elektrik, nakış, ısıtma, mermer, fayanslar, kapılar, halılar, sıralar vb. işleri bulunan Taşoluk Yeşil Camii Kuran Kursu inşaatı hayırseverlerin desteklerini bekliyor. Destek olmak isteyen bağışçılar için vakfın banka hesap adı ve numarası şu şekilde:

Hesap Adı: BAYRAMPAŞA YEŞİL CAMİ İLME HİZMET VAKFI

İBAN: TR610 0205 0000 0064 4772 000 03

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir